مجله آقای رنگ مو, ترکیب رنگ مو - Hair color combination

پودر دکلره

پودر دکلره

پودر دکلره یک ماده شیمیایی است که بواسطه ترکیب با اکسیدان عمل روشن شدن موها را انجام می دهد.مو در حالت طبیعی دارای ملانین است و وظیفه اصلی ملانین ها رنگدهی به موهاست.

اما برای از بین بردن رنگدانه های طبیعی مو و رسیدن به رنگ مویی متفاوت از رنگ اصلی مو ممکن است که در مرحله اول نیاز به زمینه سازی و بی رنگ کردن مو با پودر دکلره داشته باشد.

مهمترین فعالیتی که پودرهای دکلره انجام می دهند از بین بردن رنگدانه های اصلی مو می باشد.

مجموعه آقای رنگ مو بهترین برندهای پودر دکلره را به مشتریان عزیز ارائه می دهد، شما می توانید انواع پودر دکلره را در سایت آقای رنگ مو مشاهده کنید، و در خصوص آنها اطلاعات کسب کنید. همچنین قبل از ثبت سفارش می توانید از مشاوره کارشناسان مجموعه آقای رنگ مو بهره مند شوید.

فرآیند دکلره کردن مو

فرایند دکلره کردن مو از اهمیت بالایی برخوردار است و می باید به آنها توجه شود. موهای انسان دارای رنگدانه های متفاوتی است که بر پایه رنگ قرمز، آبی و زرد که سه رنگ اصلی هستند شکل گرفته است و همین امر باعث بوجود آمدن طیف های رنگی مختلف در موی انسان می شود.

زمانی که فرد دارای موهای مشکی باشد پایه مو این فرد آبی است و اگر شخصی دارای موهای قهوه ای باشد قرمز رنگ اصلی پایه موهای وی می باشد و موهای بلوند نیز دارای پیگمنت یا رنگدانه زرد هستند.

پودرهای دکلره با نفوذ به عمق مو و رد شدن از قسمت کوتیکول مو پیگمنت های رنگی را از مو جدا کرده و موها را برای پذیرفتن رنگدانه جدید آماده می کند. این فرآیند زمانی که به درستی محصول را انتخاب نکنید و زمان مناسب را برای این فرآیند در نظر نگیرید ممکن است به موهایتان آسیب بزنید.

فرایند دکلره کردن مو

انواع پودر دکلره

پودرهای دکلره دارای چند رنگ مختلف هستند که هر یک از آنها برای یک نوع از مو و با کاربرد خاص باید مورد استفاده قرار گیرد.در ادامه با انواع پودر دکلره و موارد استفاده آن آشنا خواهید شد.

انواع پودر دکلره

پودر دکلره آبی

پودر دکلره آبی یکی از قوی ترین انواع پودرهای دکلره است که حاوی مقدار زیادی آمونیاک می باشد و برای از بین بردن رفله مزاحم نارنجی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهتر است در زمان استفاده از پودر دکلره آبی (مانند پودر دکلره تمپتینگ) این امر را در نظر بگیرید که هرچه رنگ آبی پودر دکلره تیره تر باشد شدت کارکرد پودر نیز بیشتر می شود و ترجیحا در زمان هایی که نیاز به استفاده از پودر آبی وجود دارد بهتر است از پودر دکلره آبی روشن استفاده شود.

پودر دکلره آبی

پودر دکلره سفید

پودر دکلره سفید رنگ (مانند پودر دکلره سفید اکیا) یکی از رایج ترین پودرهای مورد استفاده در بین عموم می باشد. مقدار آمونیاک موجود در این پودر کمتر از پودرهای دکلره آبی است و همواره آسیب آن به مو نیز کمتر می شود.

بهترین پودر برای شروع کار دکلره پودر سفید است و مناسب کار با فویل می باشد.کسانی که تار موهای نازک و ضعیف دارند می توانند با استفاده از پودر دکلره سفید آسیب را کمتر نمایند.

پودر دکلره سفید

پودر دکلره بنفش

پودر دکلره بنفش عموما فاقد آمونیاک هستند (مانند پودر دکلره بنفش اکیا) و در ترکیبات آنها به جای آمونیاک از آمونیام استفاده شده است و ‌می توان گفت که این امر باعث به حداقل رساندن آسیب به موها می شود. پودر دکلره بنفش مناسب پایه های ۷/۵ به بالاست.

بهتر است از این پودر برای شروع کار بی رنگ کردن و روشن کردن مو استفاده نشود. پودرهای بنفش یکی از بهترین گزینه ها برای گرفتن رفله مزاحم زردی است. در بعضی از برندها رفله گیری پودر بنفش انقدر عالی است که فرد بعد از دکلره کردن نیاز به رنگساژ ندارد.

پودر دکلره بنفش

پودر دکلره ذغالی یا خاکستری

پودر دکلره ذغالی یا خاکستری پودرهای کربن اکتیو هستند که آسیب بسیار بالایی دارند و مناسب کسانی است که موهای خود را مشکی یا شرابی کرده اند و یا تار موهایشان بسیار ضخیم است. سرعت بالایی در روشن کردن مو دارند به همین دلیل می توان گفت که آسیبشان نیز بالاست.

پودر دکلره ذغالی یا خاکستری

پودر دکلره سبز

پودر دکلره سبز مناسب کسانی است که موهای خود را رنگ هایی بر پایه قرمز مانند شرابی یا ماهاگونی کرده اند و یکی از بهترین گزینه ها برای رفله گیری قرمز مو است. اگر ریموور در دسترس شما نبود از پودر سبز می توانید به عنوان ریموور استفاده نمایید.

پودر دکلره سبز

نکات مهم دکلره کردن

در زمان دکلره کردن مو باید به نکات زیر توجه کرد:

    • ۴۸ ساعت قبل از دکلره کردن تست حساسیت انجام دهید.
    • در صورت وجود زخم، التهاب و خراشیدگی در پوست سر از دکلره کردن پرهیز کنید.
    • بهتر است در زمان دکلره موها تمیز اما کف سر چرب باشد.
آماده کردن موها برای دکلره کردن

کلام آخر

همانطور که اشاره کردیم وظیفه اصلی پودرهای دکلره از بین بردن پیگمنت های رنگی موی شما و آمادگی برای رنگ پذیری جدید، می باشد و مورد استفاده قرار می گیرد.

پودرهای دکلره در انواع مختلفی و با نام های تجاری بسیاری وارد بازار می گردند اما نکته ای که بسیار مهم است این است که در هنگام خرید، شما باید پودر مناسب موهای خود را یافته و خریداری نمایید تا کمترین آسیب به موهای شما وارد شود.

دکلره کردن مو

مجموعه آقای رنگ مو با داشتن کارشناسان مجرب در این خصوص می توانند هرگونه مشاوره را در صورت نیاز به شما بدهند. برای این کار فقط کافیست به پشتیبانی پیام دهید. در ادامه شما می توانید با استفاده از لینک زیر برخی از بهترین انواع دکلره را مشاهده کرده و خریداری نمایید.

مثل همیشه داشتن موهایی سالم و زیبا برای همه، آرزوی تیم آقای رنگ مو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *