مجله آقای رنگ مو, درمان مو - therapy

روغن آرگان

روغن آرگان

روغن آرگان یکی از مفیدترین و خاص ترین اکسیرهای جوانی برای مو، پوست و‌ ناخن می باشد که به طلای مایع شهرت دارد. این روغن از میوه درختی بنام Argania Spinosa استخراج می شود که این درخت یکی از درختان بومی کشور مراکش  است.

این درخت بلند قامت، طول عمر بسیار زیادی دارد که ثمره یا همان میوه درخت در سن ۳۰ سالگی آن بوجود می آید و تا قبل از ۳۰ سالگی این درخت میوه نمی دهد. این روغن از هسته میوه درخت آرگان بوجود می آید و این درخت در برابر تمامی عوامل جوی و محیطی سخت، مقاوم است و می توان گفت سرسختی این درخت ثمره آنرا مفید و پرخاصیت کرده است.

خواص روغن آرگان

روغن آرگان دارای خواص بسیار زیادی است که همگی در هسته این میوه نهفته اند. روغنی که از هسته میوه این درخت بوجود می آید دارای مقادیر زیادی ویتامین آ، اسیدهای چرب مفید، ویتامین ای، ویتامین سی، امگا ۶ و ۹، لینولئک اسید و آنتی اکسیدان است. یکی از شاخص ترین خواص این روغن مقاومت آن در برابر اکسید شدن می باشد.

خواص روغن آرگان برای مو

خواص روغن آرگان برای مو

روغن آرگان یکی از بهترین و مهم ترین موادی است که موهای شما برای سلامت به آن نیازمند است. فواید این روغن برای مو بسیار است و بدلیل خالص و ‌ناب بودن آن احتمال بروز هرگونه عارضه جانبی را به حداقل رسانده و‌ موهای شما را تقویت و ترمیم می کند.

نکته مهم این است که شما باید روغن آرگان را حتما از نام های تجاری معتبر و شناخته شده تهیه کنید و روغن تصفیه نشده آرگان که عموما در عطاری ها موجود می باشند به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

روغن آرگان

برای خرید روغن آرگان از سایت آقای رنگ مو به این لینک مراجعه کنید.

تقویت کننده ساقه مو

این روغن یکی از بهترین محصولات برای تقویت و ترمیم ساقه موها می باشد چرا که بدلیل ویتامین ها و اسیدهای چرب موجود در روغن آرگان ساقه موها، تقویت و ترمیم می شود.

آبرسان مو

یکی از مهم ترین کارهایی که روغن آرگان برای موهای شما انجام می دهد آبرسانی است. این روغن درصد بالایی آبرسانی دارد که به عمق موهای شما نفوذ می کند و ویتامین ای موجود در روغن آرگان اجازه خشک شدن موها را نمی دهد. و از سوی دیگر از آنجا که آبرسانی درست، اصولی و‌کافی به موهای شما اتفاق می افتد، از بروز موخوره نیز جلوگیری می نماید چرا که موخوره از خشکی مو حاصل می شود.

عدم وزی و خشکی مو

یکی از بهترین گزینه ها برای از بین بردن وزی و خشکی موهایتان روغن آرگان است. وجود اسیدهای چرب مفید در روغن آرگان مانند سپری در مقابل وزی و خشکی موهای شما عمل کرده و آنرا از بین میبرد. از سویی دیگر استفاده منظم از این روغن باعث سلامت، لطافت و نرمی موهای شما می شود.

عدم وزی و خشکی مو

ضد التهاب پوست سر

التهاب و خشکی پوست سر بسیار شایع است که بسیار آزاردهنده نیز می باشد. با استفاده از روغن آرگان (بدلیل خاصیت ضد التهابی که دارد) می توان پوست سر را نرم و تقویت کرده و از آنجا بروز قارچ های پوست سر بر اثر خشکی است می توان با چرب کردن سر بوسیله روغن آرگان از بروز این عارضه جلوگیری کرد.

محافظت از مو در برابر ابزار حرارتی

استفاده از روغن آرگان قبل از اتو مو، سشوار یا هر ابزار حرارتی دیگری باعث می شود که موهای شما در برابر حرارت مقاوم گردد و آسیب نبیند.

مراقبت از مو در برابر اشعه خورشید

اشعه فرابنفش تا حدود زیادی برای مو آسیب زننده است اما استفاده از روغن آرگان بر روی مو از بروز آسیب به موهایتان در برابر خورشید مراقبت می نماید. ‌

مراقبت از مو در برابر اشعه خورشید

نحوه استفاده از روغن آرگان

بعد از حمام، زمانی که موهایتان 20 تا 30 درصد رطوبت دارد، چند قطره از روغن آرگان را بر روی دست بمالید و موهای خود را ماساژ دهید.

شما می توانید بعد از تزریق روغن آرگان به موهایتان از هر نوع وسیله حرارتی برای حالت دادن موهای خود استفاده کنید.

محصولاتی که حاوی روغن آرگان می باشند عبارتند از:

روغن آرگان در معجون مو

معجون مو آقای رنگ مو برپایه آرگان می باشد و درصد آرگان آن به قدری بالاست که کاملا موهای شما را آبرسانی عمقی می کند. این محصول از ترکیب بهترین ماسک موهای با آبکشی دنیا که بر پایه روغن آرگان است تولید می شود و علاوه بر روغن آرگان ۶ روغن مغذی دیگر و ویتامین ای را داراست.

معجون مو

کلام آخر

در انتها باید به این نکته توجه کنیم که استفاده از تمامی محصولات مراقبتی تنها برای این است که موهای شما سلامت، زیبا و شاداب باشد. و شناسایی بهترین محصول، انتخاب و خرید آن و در انتها نحوه صحیح استفاده از آن از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به این نکات است که مراقبت از موی شما تضمین می شود.

مثل همیشه داشتن موهایی سالم و زیبا برای همه آرزوی تیم آقای رنگ مو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *